Sport.cz - sportovní zpravodajský server
Aktualizace: 58 min 3 sek zpět

Kraulař Micka vyhrál na mítinku v Římě závod na 800 metrů

1 hodina 43 min zpět
Plavec Jan Micka vyhrál na mítinku v Římě závod na 800 metrů volný způsob. Druhý muž ze sobotní patnáctistovky dohmátl v čase 7:54,24 a Maďara Gergelye Gyurtu porazil bezmála o dvě sekundy. Olympijský vítěz Pak Te-hwan z Koreje na čtvrtém místě už za Mickou zaostal o více než deset vteřin.

Britové aplaudovali české šampiónce! Je to pohádka, užívá si triumf Kvitová

2 hodiny 12 min zpět
V Birminghamu původně ani neměla hrát, ale pořadatelé si rozhodně nechtěli nechat ujít pokračování dojemného a mimořádně úspěšného příběhu návratu tenistky Petry Kvitové. České hvězdě udělili divokou kartu a nemohli udělat lépe, protože lvice z Fulneku celý turnaj vyhrála a britské publikum jí po finálovém triumfu nad Australankou Ashleigh Bartyovou 4:6, 6:3, 6:2 nadšeně aplaudovalo.

Skifař Synek vyhrál popáté v kariéře regatu v Amsterdamu

2 hodiny 33 min zpět
Skifař Ondřej Synek vyhrál popáté v kariéře veslařskou regatu Holland Beker v Amsterdamu. Letošní evropský šampión z Račic porazil o více než tři sekundy druhého Chorvata Damira Martina a vytvořil nový rekord závodu.

Co to, kurva, je? zuřil Vettel. Pojď si to vyřídit z očí do očí, vyzval ho nakvašený Hamilton

3 hodiny 22 min zpět
Velká cena Ázerbájdžanu F1 nabídla vedle senzačního triumfu Daniela Ricciarda také pořádně vyostřenou rozmíšku mezi lídrem seriálu Sebastianem Vettelem a jeho pronásledovatelem Lewisem Hamiltonem. Brit dokonce vyzval Němce, aby si problémy vyříkali ručně.

Fotbalisté Německa a Chile postoupili do semifinále Poháru FIFA

3 hodiny 37 min zpět
Fotbalisté Německa a Chile postoupili na Poháru FIFA do semifinále. Němci vyhráli skupinu B po vítězství 3:1 nad Kamerunem a nyní je čeká Mexiko. Chile k postupu stačila remíza 1:1 s Austrálií a v boji o finále se utká s Portugalskem.

A vítězem je...Úchvatná bomba do šibenice! Jeden z činovníků vběhl slavit až na hřiště

3 hodiny 43 min zpět
Výhra o parník! Parádní trefa Filipa Henzla ze Spartaku Chrastava z dobrých 25 metrů přímo do šibenice uchvátila fanoušky hlasující v anketě o Gól snů výkonnostního fotbalu za třetí červnový týden. Až za lahůdkovou trefou odchovance Slovanu Liberec skončili i renomovaní bývalí ligoví hráči Petr Švancara či historicky první střelec gólu Slavie v Lize mistrů Zdeněk Šenkeřík.

Fico je rozčarován okolnostmi vyřazení slovenské jednadvacítky. Šéfovi UEFA pošle protestní dopis

5 hodin 35 min zpět
Slovenský premiér Robert Fico vyjádřil rozčarování nad okolnostmi vyřazení fotbalové jednadvacítky Slovenska v základní skupině mistrovství Evropy v Polsku. V pondělí předseda slovenské vlády pošle protestní dopis prezidentovi UEFA. ČTK to dnes sdělil tiskový odbor úřadu slovenské vlády.

Outsider Joseph s žokejem Palíkem vyhráli České derby

5 hodin 51 min zpět
Outsider Joseph v sedle s žokejem Jiřím Palíkem překvapivě vyhrál 97. ročník Českého derby. Český odchovanec na chuchelském závodišti zvítězil v těsném finiši před Felixem s Janem Rájou. Žokej Palík získal věnec s modrou stuhou za triumf v derby podruhé, poprvé se mu to podařilo před 12 lety. Majitel koně Jiří Charvát se dočkal poprvé.

Světový rekordman Bolt už se v Ostravě chystá na Zlatou tretru

6 hodin 1 min zpět
Osminásobný olympijský vítěz Usain Bolt dnes přiletěl do Ostravy. Ve středu slavného jamajského sprintera, který se po srpnovém mistrovství světa chystá ukončit kariéru, čeká poslední start na atletickém mítinku Zlatá tretra. Na tomto závodě poběží podeváté, tentokrát se představí na stovce.

Čeští atleti se udrželi v superlize, vyhráli Holuša a Špotáková

6 hodin 23 min zpět
Čeští atleti se poprvé od zavedení nového formátu soutěže v roce 2009 udrželi v superlize mistrovství Evropy družstev. Ve francouzském Lille skončili osmí. Dnešními výhrami přispěli Jakub Holuša v běhu na 3000 metrů a oštěpařka Barbora Špotáková. Vyhráli Němci před Polskem a Francií. Do první ligy vedle suspendovaných Rusů, kteří v Lille nezávodili, sestoupili Bělorusové a Nizozemci. Za českým týmem skončili ještě Řekové.

Drama v Ázerbájdžánu překvapivě vyhrál Ricciardo. Bottas urval druhé místo těsně před cílem

7 hodin 46 min zpět
Dramatickou Velkou cenu Ázerbájdžánu ovládl Australan Daniel Ricciardo z Red Bullu. Pomohly mu technické potíže Lewise Hamiltona a trest pro průběžného lídra šampionátu Sebastiana Vettela. Druhý skončil po parádním finiši Fin Valteri Bottas, který na cílové čáře předjel Kanaďana Lance Strolla, jehož porazil o 105 tisícin sekundy.

Štybar si vyjel druhý český titul v silničním závodě

7 hodin 57 min zpět
Mistrem republiky v silničním závodě cyklistů v Žiaru nad Hronom se stal Zdeněk Štybar. V závěrečném stoupání společného šampionátu se Slovenskem ujel Josefu Černému a získal druhý domácí titul na silnici. Poprvé triumfoval v roce 2014 ve Slavkově u Brna.

To je návrat! Kvitová esem ukončila finále a získala dvacátý titul v kariéře

8 hodin 2 min zpět
Pohádkový návrat na výsluní ozdobila česká tenistka Petra Kvitová jubilejním dvacátým titulem na okruhu WTA. Půl roku po prosincovém napadení, při němž jí útočník pořezal levou ruku, triumfovala na turnaji v Birminghamu, kde ve finále zvítězila nad Australankou Ashleigh Bartyovou 4:6, 6:3, 6:2.

Belgické basketbalistky slaví bronz! Na cestě za premiérovou medailí zdemolovaly unavený řecký tým

8 hodin 14 min zpět
Basketbalistky Belgie mají premiérovou medaili z mistrovství Evropy. Je jí bronz, který získaly v pražské O2 areně doslova demoličním vítězstvím 78:45 nad Řeckem, pro něž je ale i čtvrté místo historickým maximem.

Matula se v Německu těší na bývalého spoluhráče Vachouška

9 hodin 18 min zpět
Byl to pro něj nevšední zápas. Fotbalový obránce Milan Matula, který má na svém kontě přes dvě stovky startů v české první lize, nastoupil v dresu německého klubu FC Oberlausitz Neugersdorf v Zittau proti Slovanu Liberec. A v rozhovoru pro Sport.cz na stadiónu v německém městě potvrdil, že se těší na svého nedávného spoluhráče z Teplic Štěpána Vachouška. „Je to skvělý kluk do kabiny,“ řekl Matula na adresu nové posily.

Kajakářka Galušková obsadila na SP v Augsburgu osmé místo

9 hodin 51 min zpět
Kajakářka Karolína Galušková obsadila ve druhém závodu Světového poháru vodních slalomářů v Augsburgu osmé místo. Z vítězství se před domácími fanoušky radovala Němka Ricarda Funková, bronzová závodnice z úvodního podniku v Praze.

Všichni nebyli v top formě, připustil Lavička. Jeho budoucnost u Lvíčat se bude řešit

10 hodin 15 sek zpět
Podceňovaný tým provedl nástrahami kvalifikace a z prvního místa slavil postup na mistrovství Evropy hráčů do 21 let v Polsku. Před šampionátem Vítězslav Lavička, trenér české fotbalové reprezentace, věřil v úspěch. Vždyť během dvou let se většina hráčů proměnila na klubové scéně v opory. Účinkování na turnaji mělo ale hořkou příchuť. Lvíčata dvakrát prohrála a ve skupině C skončila poslední.

Abraham sedmým místem v Assenu vyrovnal nejlepší výsledek v MotoGP

10 hodin 45 min zpět
Karel Abraham obsadil sedmé místo v motocyklové Velké ceně Nizozemska a vyrovnal svůj nejlepší výsledek v kariéře v MotoGP. Na desáté vítězství v Assenu dosáhl slavný Ital Valentino Rossi a díky 115. výhře v kariéře zdramatizoval souboj o titul mistra světa.

Rozhodující bylo už Německo, litovala Lvíčata po přídělu od Dánů nezvládnutého vstupu

10 hodin 57 min zpět
Drtivý tlak v boji o semifinále neustáli. Nutnost zvítězit v posledním duelu skupiny C minimálně o tři branky českou fotbalovou reprezentaci do 21 let na mistrovství Evropy v Polsku zlomila. Čtyřbrankový příděl od Dánska na rozloučenou se šampionátem byl krutým vystřízlivěním z postupového snu.

Doping na fotbalovém MS 2014? Rusové jsou v podezření

11 hodin 14 min zpět
Mezinárodní fotbalová federace FIFA prověřuje podezření, že byl kompletní ruský tým na mistrovství světa v Brazílii 2014 součástí státem řízeného dopingového programu. Rusko hostí za rok světový šampionát a v současnosti tam pořádá přípravný Pohár FIFA.