Ivan Dylevský, Petr Ježek: Základy funkční anatomie člověka
NÁVOD
OVLÁDÁNÍ STUDIJNÍ POMŮCKY
Předešlá Následující
ZÁKLADNÍ POKYNY
k ovládání této pomůcky na Vašem PC

Systém je konstruován pouze pro prohlížeč Internet explorer verze 6. Pokud snad máte starší verzi prohlížeče firmy Microsoft, aktualizujte si jej.

Klávesa F11 umožňuje přepínat mezi standartním zobrazením (s viditelnými ovládacími prvky horní a dolní lišty) a zobrazením přes celou obrazovku.

Pokud po stisku klávesy F11 na obrazovce stále ještě uvidíte horní lištu (s tlačítky Internet exploreru), přemístěte kurzor na tuto lištu a stiskněte pravé tlačítko myši. V nabídce, která se otevře zvolte možnost Automaticky schovávat. (K původnímu vzhledu stránky se navrátíte stejným postupem, tj.odškrtnutím této volby a opětovným stiskem klávesy F11.)

Doporučujeme s učební pomůckou pracovat vždy při zobrazení přes celou obrazovku - zejména při rozlišení obrazovky nastaveném na 1024 x 768 pixelů, nebo dokonce méně. Zpřístupněním větší plochy studijního textu si zvýšíte uživatelský komfort.

Většina stránek svým rozsahem přesahuje rozměr obrazovky (tzv. průzor). O výšce dané stránky vás informuje velikost jezdce v pravé části obrazovky.

Pokud jezdec chybí, nebo pokud svoji velikostí zabírá téměř celou výšku obrazovky, stránka je nižší, nebo přibližně stejně vysoká jako obrazovka. Kolikrát je jezdec nižší, tolikrát je vyšší prohlížená stránka. Stránka končí až tam, kde jezdec je posunut na dolní okraj obrazovky.

Nepoužíváte-li myš se středním kolečkem, které umožňuje vertikální pohyb průzoru obrazovky po otevřeném dokumentu, pohybujte se v delších stránkách pomocí tlačítek na klávesnici se šipkou nahoru a se šipkou dolů.

Obrázky doporučujeme prohlížet při průzoru nastaveném na horním okraji příslušné stránky (tj. v poloze, kdy jezdec v pravé části obrazovky je vysunut zcela nahoru).


Grafické rozvržení stránek je koncipováno zejména na následující hodnoty rozlišení obrazovky:

Grafické rozložení textů dlouhých stránek, které jsou utvářeny z řady rozdílných částí (bloků), je přizpůsobeno menšímu rozlišení, aby se zde texty vzájemně nepřekrývaly. V podrobnějších rozlišeních mají dlouhé stránky větší vzdálenosti mezi jednotlivými bloky - čím vyšší rozlišení, tím více prostoru mají mezi jednotlivými částmi.

Délku otevřené stránky a umístění "průzoru obrazovkou" na této stránce lze dobře odhadnout z délky jezdce a umístění jezdce na pravém posuvníku. Kolikanásobně je jezdec kratší nežli celý posuvník, tolikrát je stránka větší, nežli obrazovka.

Návod
Úvod
Kapitola 1
1.1. Lékařské vědy
1.5. Nácvik a testy znalostí
Kapitola 2
2.1. Tkáně - vznik, definice, typy
2.2. Epitely
2.4. Svalová tkáň
2.5. Nervová tkáň
2.6. Regenerace tkání
2.7. Nácvik a testy znalostí
Kapitola 3
Kapitola 4
4.5. Nácvik a testy znalostí
Kapitola 5
5.4. Testy znalostí
Kapitola 6
6.4. Nácvik a testy znalostí
Kapitola 7
7.4. Nácvik a testy znalostí
Kapitola 8
8.1. Obecná stavba a funkce cév
8.3. Dynamika krevního oběhu
8.4. Velký krevní oběh
8.5. Žilní systém
8.8. Nácvik a test znalostí
Kapitola 9
9.1. Funkční anatomie dýchací soustavy
9.5. Tkáňové dýchání
9.6. Nácvik a testy znalostí
Kapitola 10
10.1. Základní funkce trávicího systému
10.7. Uložení a projekce orgánů břišní dutiny
10.8. Nácvik a testy znalostí
Kapitola 11
11.3. Nácvik a testy znalostí
Kapitola 12
12.1. Anatomie kůže
12.2. Vlasy, nehty a chlupy
12.3. Mléčná žláza
12.4. Nácvik a testy znalostí
Kapitola 13
13.3. Nácvik a testy znalostí
Kapitola 14
14.1. Obecné zásady řízení a regulací
14.3. Nácvik a testy znalostí
Kapitola 15
15.8. Nácvik a testy znalostí
Slovník Obsah