15
Led 2021

PALESTRA Kbelská 10 v březnu 2021 neproběhne

Bohužel, současná situace nás nutí udělat těžké rozhodnutí, před kterým stálo mnoho našich kolegů v roce 2020 i nyní. I když jsme doufali, že březen 2021 bude pořádání hromadných akcí již příznivější, současná situace a výhled na nejbližší dny a týdny nám nedávají velkou naději. Proto jsme nuceni zrušit pořádání 35. ročníku silničního běžeckého závodu PALESTRA Kbelská 10 v jeho tradičním termínu, tedy první sobotu v březnu, která letos připadá na 6. března. V tuto chvíli připravujeme přesunutí termínu na podzim 2021, o dalším postupu vás budeme informovat.

V tuto chvíli nejsme schopni závod připravit tak, jak bychom si představovali a tak, jak jsme se jej snažili po dobu naší organizace zajišťovat a nevíme, jak budou nastaveny mantinely pro konání závodů v nejbližších týdnech. PALESTRA Kbelská 10 není primárně závodem pro elitní závodníky (i když jsme hrdými organizátory Akademického mistrovství ČR), ale sezónním startem mnoha hobíků a také závodem s velkým doprovodným programem pro děti a současná omezení tyto akce nepovolují. Současně to s ohledem na jeho velikost a silniční charakter není závod, který bychom byli schopni v tradiční kvalitě připravit za dva týdny.

VŠTVS PALESTRA a ATVS PALESTRA – VOŠ jsou školy, kde se vzdělávají budoucí odborníci v oblasti sportu, wellness a celkově zdravého životního stylu, kam problematika organizování sportovních akcí patří. PALESTRA Kbelskou 10 připravují každoročně studenti prvních a druhých ročníků obou škol jako součást výuky.

Na přípravě pracujeme celý podzim, přípravné práce jsou součástí výuky a samotná účast je vyvrcholením práce nejen organizačního týmu, ale také učitelů a všech zapojených studentů. Z těchto uvedených hlavních důvodů pro nás není zcela reálný ani přechod do virtuálního prostředí a pořádání akce bez závodu a vším, co je tradiční součástí.

Pokud to situace dovolí, rádi se s vámi 6. března sejdeme v Centrálním parku a půjdeme se proběhnout po několika trasách v okolí Kbel, Satalic a Vinoře, tedy tří částí Prahy, přes které vede tradiční trasa závodu.

Věříme, že naše těžké rozhodnutí pochopíte a zachováte nám přízeň na podzim letošního roku a pak první sobotu v březnu 2022, kdy proběhne další ročník již v tradičním termínu na začátku sezony.Více podrobností o důvodech zrušení březnového termínu najdete na